english  •  français  •  русский
Strona główna / Motoryzacja / Linie montażowe
Linie montażowe
Automet specjalizuje się w produkcji linii transportowych i montażowych. Możemy Państwu zaprezentować opracowane przez nasze Biuro Konstrukcyjne i wykonane przez nasz Zakład Linie montażowe.

Linia montażowa ma za zadanie usprawnienie montażu poprzez automatyzację stanowisk montażowych. Zrealizowane przez nasz zakład linie montażowa zawierają zestaw stanowisk montażowych, których konstrukcja modułowa umożliwia łatwą rozbudowę i modyfikację wykonywanych funkcji, operacji. Nasze linie są bardzo elastyczne pod względem konstrukcji mechanicznej jak i automatyki. Wykonujemy je z systemu profili aluminiowych, są to lekkie profile konstrukcyjne, które skręca się ze sobą za pomocą specjalnie dostosowanych złączy.

Zasadniczo linia składa się z modułów stanowiskowych połączonych w całość, oraz szafy sterującej. Transport na linii odbywa się poprzez systemy akumulacyjne na których poruszają się wózki montażowe, które także mogą być naszej konstrukcji. W zależności od założeń linia może pracować w systemie wymuszonego przemieszczania wózków (ciągłego przepływu) jak i w systemie pracy krokowej. Elastyczność linii umożliwia wyposażenie stanowiska w narzędzia i wykonywanie operacji montażowych przy użyciu tych narzędzi. Każda operacja może być potwierdzana i zarządzana przez system sterowania linią i przekazywana do głównego systemu zarządzającego pracą zakładu. Każdy wyrób powstający na naszej linii może być oznakowany i identyfikowalny w zależności od założeń procesu.

Obsługa linii sprowadza się do włączenia zasilania przy rozpoczęciu pracy, oraz na dostarczeniu komponentów montowanych zespołów.

Jeśli będą Państwo zainteresowani taką lub podobną linią, która usprawni Państwa produkcję, prosimy o kontakt z naszym Działem Sprzedaży. Nasi pracownicy odpowiedzą na każde zapytanie ofertowe.

powrót
Linie montażowe
Linie montażowe Linie montażowe