english  •  français  •  русский
Strona główna / O firmie
Automet

Firma powstała w 1990 roku, w Sanoku, w miejscowości znajdującej się w południowo-wschodniej części Polski. Mgr Inż. Józef Leśniak, szef biura konstrukcyjnego, miejscowego producenta autobusów, otwiera własną firmę pod nazwą Warsztat Mechaniczno-Stolarski. Po 4 latach działalności firma zmienia nazwę na Automet. Zatrudniając początkowo kilkunastu pracowników Automet produkuje elementy metalowe, części samochodowe i zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Automet
Od tego czasu następuje wiele zmian. Historia firmy Automet, bogata jest w inne wydarzenia, sukcesy, poprzedzone zmianami w strategii rozwoju zarówno przedsiębiorstwa jak i samych produktów .

Lata 1998 i 1999 to etap ciężkiej pracy nad rozszerzeniem gamy produktowej i usługowej. W tym samym czasie powstaje nowoczesne biuro konstrukcyjne, zatrudnieni zostają wykfalifikowani specjaliści na stanowiska programistów i konstruktorów. Firma wprowadza do oferty fotele autobusowe oraz usługi projektowe.

W międzyczasie prowadzone są prace związane z rozbudową hal produkcyjnych, przystosowanych do produkcji zabudów autobusowych oraz elementów wykończeniowych wnętrz pojazdów. W 2001 roku Automet wchodzi na rynek producentów zabudów do minibusów na bazie Mercedes-Benz Sprinter, Mercedes-Benz Vario, Ivero Daily i VW LT.

Momentem przełomowym okazuje się rok 2002, kiedy to Automet rozpoczyna produkcję elementów osłonowych do urządzeń elektrycznych dla General Electric Medical we Francji. Kolejne lata to czas ekspansji firmy na rynki zagraniczne – Automet zawiera kontrakty handlowe m.in. z Faurecia (Francja) i Dynapac Altas Copco (Szwecja, Niemcy).

Kolejne lata to sukcesy w gamie produktowej minibusów. Od 2004 roku powstają prototypy własnej konstrukcji: Automet Feniks (2004), Automet Apollo (2004), Automet Jupiter (2011). W 2008 Automet Apollo otrzymuje pełną homologację.

W trosce o jakość oferowanych produktów w 2001 roku Automet wprowadza standardy ISO 9001:2000. Jednostką certyfikującą jest TÜV CERT (TÜV Thüringen e.V), a obecnie Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Podstawą codziennych działań staje się metoda 5S, a wszelkie działania ukierunkowane są na satysfakcję klienta.
Automet

Dzisiejsza marka Automet kojarząca się z jakością i innowacjami jest kontynuacją śmiałego podejścia założyciela firmy. Automet jest obecnie jednym z największych producentów zabudów autobusowych na rynku polskim, działającym również na wielu rynkach zagranicznych, m.in. cała Europa Wschodnia, Węgry, Słowacja, Słowenia, Francja, Szwecja i Niemcy, a także kraje Bliskiego Wschodu.

Utrzymanie wysokiej pozycji na rynku wymaga od firmy elastyczności. Istniejące oraz nowe produkty i usługi firmy Automet będą nieustannie rozwijane i dostosowywane do oczekiwań naszych klientów. Priorytetem firmy nadal będzie dostarczanie wysokiej jakości produktów, tak jak robi to z powodzeniem od przeszło 20 lat.

powrót